„Nasze „setki” dla Niepodległej”


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Roszkach realizują innowację pedagogiczną „Nasze „setki” dla Niepodległej” związaną z obchodami dwóch rocznic: setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Zaplanowane „setki” wymagają od podopiecznych wykonania różnorodnych zadań w zakresie wielu przedmiotów. Ich realizację koordynują nauczyciele. Główną inspiracją do podjęcia działań innowacyjnych był fakt, że treści prezentowane podczas akademii i uroczystości „rocznicowych” nie zapadają w pamięci tak, jak praktyczne działania.

Od września do grudnia 2018 roku dzieci wykorzystują swój potencjał twórczy, wykazują się w różnych działaniach, a przede wszystkim prezentują efekty swojej pracy. Współpracują ze sobą, bo realizacja poszczególnych działań zaangażuje całą społeczność. A co najważniejsze, realizowane działania wychowują w duchu patriotyzmu i kształtują odpowiednie postawy. To doskonała okazja, by zaznajamiać uczniów już od najmłodszych lat z historią Polski, kształtować tożsamość narodową, potrzebę celebrowania świąt państwowych, wpajać szacunek wobec symboli, tradycji i miejsc pamięci.

W ramach innowacji realizowane są w różnych klasach specjalne „setki”:

- pobiliśmy już rekord 100. km marszu z kijkami Nordic Walking – łącznie 50. uczniów „zaliczyło” dystans 2 km,

- sto motyli biało-czerwonych na stulecie Polski zdobi płot szkolny.

Każda klasa uczy się 100 wyrazów z trudnością ortograficzną, swoją wiedzę zaprezentują w formie graficzno-plastycznej. Wszyscy uczniowie układają 100 działań z wynikiem 100, a młodzież z klasy VII i VIII uczy się – łącznie – 100 pierwiastków z tablicy Mendelejewa.

Ponadto poznają sto słów w języku angielskim i niemieckim związanych tematycznie z „państwem / ojczyzną” oraz sto słów z gwary wielkopolskiej. Uwieńczeniem naszych działań będzie posadzenie stu drzew w okolicznych lasach – w tym zakresie współpracujemy z Nadleśnictwem Krotoszyn. W tym ważnym przedsięwzięciu wezmą udział wszyscy uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele naszej szkoły.


Przejdź do galerii...


Przejdź do galerii...

Szkolne podróże

Nasze Motto

Curabitur sed urna id nunc pulvinar semper. Nunc sit amet tortor sit amet lacus sagittis posuere cursus vitae nunc.Etiam venenatis, turpis at eleifend porta, nisl nulla bibendum justo.

Kontakt

Adres: Roszki, ul.Krotoszyńska 10,
  63-714 Kobierno
Telefon: 62 721 14 18
E-mail: sp-roszki@krotoszyn.pl