Nasze osiągnięcia - rok szkolny 2017/2018SPORT

Dnia 18.06.2018 r. w Kobiernie odbył się XI Miting Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Krotoszyna dla szkół wiejskich naszej gminy. Do rywalizacji przystąpiło wszystkich 9 szkół z: Kobierna, Roszek, Lutogniewa, Gorzupi, Chwaliszewa, Świnkowa, Orpiszewa, Benic i Biadek. Uczestnicy zmagali się w takich dyscyplinach jak: bieg na 60 m dz. i chł., skok wzwyż dz. i chł., skok w dal dz. i chł., rzut piłeczką palantową dz. i chł., bieg na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli indywidualnie 3 medale: Jagoda Sikora złoto w skoku wzwyż, Karolina Gruszka srebro w biegu na 600 m., Remigiusz Gościniak srebro w rzucie piłeczką palantową. W klasyfikacji drużynowej wywalczyliśmy V miejsce. Skład naszej reprezentacji: Eliza Brylewska, Jagoda Sikora, Anna Jackowska, Remigiusz Gościniak, Wojciech Michalik, Kacper Świerblewski, Karolina Gruszka, Patrycja Brylewska, Mateusz Liberski, Oskar Tokarz.

Gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...SPORT

Dnia 12.06 2018 r. w Biadkach odbył się turniej piłki nożnej dla uczniów szkół wiejskich. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół z Biadek, Kobierna, Chwaliszewa, Benic, Świnkowa i Roszek. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy rozegrały spotkania półfinałowe. Przegrani z tych pojedynków spotkali się w meczu o 3 miejsce a wygrani o 1 miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

I Benice

II Chwaliszew

III Roszki

IV Kobierno

V Świnków

VI Biadki

Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został uczeń naszej szkoły – Remigiusz Gościniak. Skład naszej drużyny: Brylewska Eliza, Sikora Jagoda, Marciniak Michał, Gościniak Remigiusz, Michalik Wojciech, Świerblewski Kacper, Tokarz Oskar, Nowakowski Mikołaj.

Gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

12 czerwca w sali plenarnej w budynku Senatu odbył się finał ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień” organizowanego przez Senacki Zespół Strażaków. Do Warszawy na zaproszenie naszego parlamentarzysty Łukasza Mikołajczyka pojechała laureatka etapu okręgowego, uczennica Julita Banaszak. Na konkurs wpłynęło blisko 5500 prac. Nagrody wręczał Stanisław Karczewski - marszałek Senatu oraz Edward Zaremba - pełnomocnika Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ds. Związków Zawodowych.

Wszyscy uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Po części oficjalnej oraz obiedzie w restauracji sejmowej dzieci wraz z opiekunami zwiedzili Parlament, przeprowadzili symulację obrad w Sali Plenarnej, a następnie odwiedzili Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.

Dodatkowo była to okazja do spaceru po naszej uroczej stolicy.

Gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

W poniedziałek 11 czerwca br. odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w II Gminnym Konkursie Plastycznym „Wiosna w kolorach” organizowanym w Szkole Podstawowej w Gorzupi. Prace oceniane były w dwóch kategoriach tj. grupa przedszkolna: dzieci 5 i 6-letnie oraz grupa szkolna: uczniowie klas I-III. Jury postanowiło wśród nadesłanych prac nagrodzić i wyróżnić te prace, które zostały wykonane samodzielnie przez dzieci i zgodnie z regulaminem konkursu.

W kategorii uczniów klas I-III uczennice z naszej szkoły zajęły: I miejsce Marzena Kaźmierczak z klasy III, a wyróżniona została Emilia Krenc z klasy II .

Gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...MATEMATYKA

Kangur Matematyczny to konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Wywodzi się z Australii. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie w 1990r., a za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. W 1994 roku konkurs ten został doceniony przez Francuskie Towarzystwo Matematyczne nagrodą ALEMBERT w kategorii: najlepszy sposób popularyzacji matematyki. Corocznym uczestnikiem tychże zawodów jest nasz uczeń: Kacper Świerblewski, który w tym roku zdobył wyróżnienie w kategorii Beniamin i tym samym zdobył dyplom i nagrodę książkową.

Gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...INFORMATYKA

W obecnym roku szkolnym duży nacisk nałożono na programowanie, zatem kolejna edycja konkursu informatycznego „Szkolny Bajt” już za nami. Dwuosobowe drużyny zmagały się z zagadnieniami teoretycznymi i praktycznymi z zakresu informatyki. Jak się okazało, nasza drużyna w składzie: Mateusz Liberski i Kacper Świerblewski wywalczyła II miejsce. W konkursie wzięły udział 4 drużyny.

Oto ostateczna klasyfikacja:

I miejsce SP 8

II miejsce SP Roszki

III miejsce SP Lutogniew

IV miejsce SP 4

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...MATEMATYKA

17 maja w SP 8 trzyosobowe drużyny łamały głowy przy rozwiązywaniu stu zadań matematycznych w ciągu trzech godzin w „Maratonie Matematycznym”. Oprócz gospodarzy w konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół z Lutogniewa, ze Świnkowa oraz krotoszyńskiej 4, 1, 7. Rywalizacja była zacięta, poszczególne lokaty różniły się minimalnie.

Oto ostateczna klasyfikacja:

I m. SP 8

II m. SP Roszki

III m. Lutogniew

IV m. SP 4

V m. SP 7

VI m. SP 1

VII SP Świnków

Naszą drużynę reprezentowały następujące osoby: Karolina Gruszka, Wojciech Michalik oraz Kacper Świerblewski.

Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...INFORMATYKA

„Ocalić od zapomnienia” to konkurs fotograficzny organizowany przez Szkołę Podstawową w Świnkowie, w którym wzięło udział aż 25 uczestników. Artyści fotografowali stare, ale jakże urokliwe domy, drewniane, przydrożne krzyże, stare narzędzia domowe itp. Konkurs przyciągnął młodych fotografów z Biadek , Roszek, Gorzupi oraz Świnkowa. Nasz uczeń Jakub Sikora został wyróżniony.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...SPORT

Dnia 16 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskiej Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej. W maju komisja konkursowa przesłała wyniki Olimpiady i tak:

1m. Kacper Świerblewski

5m. Oskar Tokarz

9m. Wojciech Michalik

11m. Remigiusz Gościniak

13m. Wiktoria Jędrkowiak, Mikołaj Nowakowski

Wyżej wymienione osoby otrzymały dyplom laureata, a Kacper i Oskar dodatkowo nagrody książkowe. W olimpiadzie także startowali: Karolina Gruszka m.18., Amelia Kaczmarek m.18. oraz Julia Jackowska m.35. Startowało 386 uczestników.

GRATULUJEMY!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

„Konkurs „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień” podsumowany. Dyplomy i nagrody trafiły do rąk laureatów i wyróżnionych. Bardzo się cieszę, że mogłem spotkać się i pogratulować nagrodzonym w dwóch konkursach plastycznych, które na etapie okręgowym zostały zorganizowane przez moje biuro senatorskie w Ostrowie Wielkopolskim”. Słowa wdzięczności skierował senator RP Łukasz Mikołajczyk również do nauczycieli, którzy czuwali nad powstawaniem konkursowych prac i otoczyli uczniów opieką merytoryczną. Etap ogólnopolski artystycznych zmagań zostanie zorganizowany w maju 2018 roku w Senacie RP.

Senacki Zespół Strażaków postanowił zorganizować konkurs dla dzieci i młodzieży zatytułowany „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień” popularyzujący wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz podopiecznych placówek opiekuńczych. Przedmiotem konkursu były prace plastyczne pod hasłem „Strażak i ja” (dla uczniów szkół podstawowych), komiksy pod hasłem „Dzielnym być jak strażak i każdemu w potrzebie pomagać” (dla uczniów gimnazjum) oraz prace audiowizualne pod hasłem „Na straży naszego bezpieczeństwa” (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych).

Kategoria: szkoła podstawowa:

I miejsce: Julita Banaszak, Szkoła Podstawowa w Roszkach

I miejsce: Julia Mieszała, Szkoła Podstawowa nr 9 Ostrów Wielkopolski

I miejsce: Emilia Zawada, Szkoła Podstawowa w Jankowie Przygodzkim

GRATULUJEMY!


Przejdź do galerii...MUZYKA

20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kobiernie odbył się VIII Gminny Festiwal Piosenki Polskiej z lat 60-70. Swe talenty muzyczne prezentowało kilkunastu uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV i V: Zuzanna Marciniak i Oliwia Bednarek. Piosenką „O mnie się nie martw” Zuzia wyśpiewała sobie wyróżnienie.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...SPORT

18 kwietnia w Kobiernie odbył się XI Turniej Rekreacyjno-sportowy dla uczniów klas I-III „Ćwicz z główką”. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny z Biadek, Roszek oraz dwa zespoły z Kobierna. Rywalizowano w różnych konkurencjach. Ostatecznie przewagą dwóch punktów nasza drużyna została pokonana przez zespół z Kobierna i tym samym uzyskała II miejsce. Młodzi sportowcy to: Marta Malmur, Marina Gościniak, Marlena Duczmal, Marzena Kaźmierczak, Nikola Wiatrak, Jakub Nagler, Wojtek Świerblewski, Szymon Nowakowski, Krzysiu Szymański oraz Marcin Sikora.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...MATEMATYKA

9 kwietnia i 10 kwietnia odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „Rusz główką”. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe z: Gorzupi, Biadek, Lutogniewa, Benic, Świnkowa, SP 1, SP 4, SP 8 oraz gospodarze, czyli Roszki i Kobierno. Z niebanalnymi zadaniami zmagało się 65 uczniów z klas IV-VII.Drugie miejsce w kategorii klas VI zdobył nasz uczeń: Kacper Świerblewski

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego-fotograficznego „Pomagamy zwierzynie drobnej” odbyło się na Strzelnicy Myśliwskiej w Krotoszynie 18 lutego w obecności Wicestarosty krotoszyńskiego Pawła Radojewskiego, Z-cy Burmistrza Krotoszyna Ryszrda Czuszke, Z-cy Nadleśniczego Krotoszyna Sławomira Trawińskiego, członków Kół Łowieckich, leśników Nadkeśnictwa Krotoszyn, przewodników psów oraz dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie. Spośród 120 nadesłanych prac wyróżniono 10 prac. Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice naszej szkoły: Julia Paszek oraz Natalia Głuszek.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...MATEMATYKA

Coraz bardziej skupiamy się wokół konkursów interaktywnych, które niewątpliwie przyczyniają się do wzrostu zainteresowań. I tak w marcu uczeń klasy VI- Kacper Świerblewski, wziął udział w konkursie „Maks matematyczny”, patronatem którego zostali: Łowcy Talentów oraz Mogalo. Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 60 min 3 zadań interaktywnych. Ósme miejsce w województwie zajął nasz Kacper.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...SPORT

Dnia 3 marca 2018 r. w Jankowie Przygodzkim odbyły się Ogólnopolskie Zawody w tenisie stołowym XXVII „Memoriał Bożeny Kurek”. I miejsce w kategorii chłopców ur. 2005 i młodsi zajął uczeń naszej szkoły Mikołaj Nowakowski.

Gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

We wtorek 16 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Chwaliszewie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym poświęconym twórczości ks. Jana Twardowskiego.

W gronie laureatów zalazła się uczennica klasy VI naszej szkoły – Karolina Gruszka, która otrzymała I NAGRODĘ (w kat. klas IV-VII).

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

W listopadzie odbył się VII Gminny Komkurs Plastyczny „Jesień - to gra kolorów”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z wielu szkół. Zgłoszono imponującą ilość ciekawych i kreatywnych prac.Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Krotoszynie. Laureatkami konkursu były: Julita Banaszak i Karolina Gruszka.

Serdecznie gratulujemy!


Przejdź do galerii...MATEMATYKA

22 listopada 2017 roku dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXIII konkursie „Alfik Matematyczny”. Kacper Świerblewski- uczeń klasy VI uzyskał 33. miejsce w województwie. Z kolei brat Kacpra- Wojtek okazał się najlepszym drugoklasistą w województwie, uzyskując tym samym 1. miejsce, a w kraju osiągnął 28. lokatę. Serdecznie gratulujemy!

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.


Przejdź do galerii...SZACHY

Dnia 23.10.2017 r. w Smolicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych. Do rywalizacji zgłosiło się osiem reprezentacji szkół podstawowych: SP 1 Krotoszyn, SP 4 Krotoszyn, SP 8 Krotoszyn, SP Roszki, SP Biadki, SP Rozdrażew, SP Smolice (2 zespoły). Naszą szkołę reprezentowali: Malmur Klaudia, Nowakowski Mikołaj, Świerblewski Kacper, Świerblewski Wojciech. Zawodnicy rozegrali 6 partii. Nasza szkoła zajęła bardzo dobre IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

I. SP Smolice I

II. SP 4 Krotoszyn

III. SP Smolice II

IV. SP Roszki

V. SP 1 Krotoszyn

VI. SP Biadki

VII. SP Rozdrażew

VIII. SP 8 Krotoszyn


Przejdź do galerii...SPORT

Dnia 24.10.2017 r. w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa M. i Gm. Krotoszyn w halowej piłce nożnej szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn: SP 1 Krotoszyn, SP 4 Krotoszyn, SP 8 Krotoszyn, SP 3 Krotoszyn (2 zespoły), SP Roszki, SP Lutogniew, SP Benice. Zespoły w drodze losowania podzielono na dwie grupy. W gr. A rywalizowali: SP 4 Krotoszyn, SP 3 Krotoszyn I, SP Lutogniew, SP 1 Krotoszyn. W grupie B: SP 8 Krotoszyn, SP 3 Krotoszyn II, SP Roszki, SP Benice. Nasi chłopcy w składzie: Nowakowski Mikołaj, Świerblewski Kacper, Gościniak Remigiusz, Michalik Wojciech, Tokarz Oskar, Tokarz Jakub, Sikora Dawid, po remisie 1:1 z SP 3 Krotoszyn II, przegranej z SP 8 Krotoszyn 1:3, i zwycięstwie 4:0 z SP Benice wyszli z grupy z drugiego miejsca. W meczu o trzecią lokatę zmierzyli się z SP 3 Krotoszyn I. W regulaminowym czasie był remis 1:1. O końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne, w których lepsi byli nasi uczniowie zwyciężając 2:0 i zajmując ostatecznie III miejsce premiowane awansem do Finału Mistrzostw Powiatu.

GRATULACJE !


Przejdź do galerii...SPORT

Dnia 27.10.2017 r. w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. W pierwszej grupie mecze systemem "każdy z każdym" rozegrały: SP Roszki, SP 4 Krotoszyn, SP 3 Koźmin Wlkp., SP Kobylin. W drugiej: SP 8 Krotoszyn, SP Rozdrażew, SP Sulmierzyce, SP Borzęciczki. Do fazy półfinałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup. W pierwszym pojedynku spotkały się SP Sulmierzyce i SP Roszki (0:1), w drugim SP Kobylin i SP 8 Krotoszyn (zwycięstwo SP Kobylin). W finale nasi chłopcy ulegli SP Kobylin 1:0 ale mimo to zapewnili sobie historyczny awans do Finału Rejonu Kaliskiego, który odbędzie się 17.11.2017r. na nowej hali w Krotoszynie. Zapraszamy.

Skład SP Roszki: Gościniak Remigiusz, Michalik Wojciech, Świerblewski Kacper, Nowakowski Mikołaj, Tokarz Oskar, Tokarz Jakub, Sikora Dawid.

GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU !!!


Przejdź do galerii...

Szkolne podróże

Nasze Motto

Ważne jest nauczyć Ucznia - człowieka patrzeć tak, aby widział, słuchać tak, aby słyszał.

Kontakt

Adres: Roszki, ul.Krotoszyńska 10,
  63-714 Kobierno
Telefon: 62 721 14 18
E-mail: sp-roszki@krotoszyn.pl