Nasze osiągnięcia - rok szkolny 2017/2018MUZYKA

20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kobiernie odbył się VIII Gminny Festiwal Piosenki Polskiej z lat 60-70. Swe talenty muzyczne prezentowało kilkunastu uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV i V: Zuzanna Marciniak i Oliwia Bednarek. Piosenką „O mnie się nie martw” Zuzia wyśpiewała sobie wyróżnienie.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...SPORT

18 kwietnia w Kobiernie odbył się XI Turniej Rekreacyjno-sportowy dla uczniów klas I-III „Ćwicz z główką”. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny z Biadek, Roszek oraz dwa zespoły z Kobierna. Rywalizowano w różnych konkurencjach. Ostatecznie przewagą dwóch punktów nasza drużyna została pokonana przez zespół z Kobierna i tym samym uzyskała II miejsce. Młodzi sportowcy to: Marta Malmur, Marina Gościniak, Marlena Duczmal, Marzena Kaźmierczak, Nikola Wiatrak, Jakub Nagler, Wojtek Świerblewski, Szymon Nowakowski, Krzysiu Szymański oraz Marcin Sikora.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...MATEMATYKA

9 kwietnia i 10 kwietnia odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „Rusz główką”. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe z: Gorzupi, Biadek, Lutogniewa, Benic, Świnkowa, SP 1, SP 4, SP 8 oraz gospodarze, czyli Roszki i Kobierno. Z niebanalnymi zadaniami zmagało się 65 uczniów z klas IV-VII.Drugie miejsce w kategorii klas VI zdobył nasz uczeń: Kacper Świerblewski

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego-fotograficznego „Pomagamy zwierzynie drobnej” odbyło się na Strzelnicy Myśliwskiej w Krotoszynie 18 lutego w obecności Wicestarosty krotoszyńskiego Pawła Radojewskiego, Z-cy Burmistrza Krotoszyna Ryszrda Czuszke, Z-cy Nadleśniczego Krotoszyna Sławomira Trawińskiego, członków Kół Łowieckich, leśników Nadkeśnictwa Krotoszyn, przewodników psów oraz dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie. Spośród 120 nadesłanych prac wyróżniono 10 prac. Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice naszej szkoły: Julia Paszek oraz Natalia Głuszek.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...MATEMATYKA

Coraz bardziej skupiamy się wokół konkursów interaktywnych, które niewątpliwie przyczyniają się do wzrostu zainteresowań. I tak w marcu uczeń klasy VI- Kacper Świerblewski, wziął udział w konkursie „Maks matematyczny”, patronatem którego zostali: Łowcy Talentów oraz Mogalo. Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 60 min 3 zadań interaktywnych. Ósme miejsce w województwie zajął nasz Kacper.

Gratulujemy!


Przejdź do galerii...SPORT

Dnia 3 marca 2018 r. w Jankowie Przygodzkim odbyły się Ogólnopolskie Zawody w tenisie stołowym XXVII „Memoriał Bożeny Kurek”. I miejsce w kategorii chłopców ur. 2005 i młodsi zajął uczeń naszej szkoły Mikołaj Nowakowski.

Gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

We wtorek 16 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Chwaliszewie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym poświęconym twórczości ks. Jana Twardowskiego.

W gronie laureatów zalazła się uczennica klasy VI naszej szkoły – Karolina Gruszka, która otrzymała I NAGRODĘ (w kat. klas IV-VII).

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!!!


Przejdź do galerii...PLASTYKA

W listopadzie odbył się VII Gminny Komkurs Plastyczny „Jesień - to gra kolorów”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z wielu szkół. Zgłoszono imponującą ilość ciekawych i kreatywnych prac.Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Krotoszynie. Laureatkami konkursu były: Julita Banaszak i Karolina Gruszka.

Serdecznie gratulujemy!


Przejdź do galerii...MATEMATYKA

22 listopada 2017 roku dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXIII konkursie „Alfik Matematyczny”. Kacper Świerblewski- uczeń klasy VI uzyskał 33. miejsce w województwie. Z kolei brat Kacpra- Wojtek okazał się najlepszym drugoklasistą w województwie, uzyskując tym samym 1. miejsce, a w kraju osiągnął 28. lokatę. Serdecznie gratulujemy!

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.


Przejdź do galerii...SZACHY

Dnia 23.10.2017 r. w Smolicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych. Do rywalizacji zgłosiło się osiem reprezentacji szkół podstawowych: SP 1 Krotoszyn, SP 4 Krotoszyn, SP 8 Krotoszyn, SP Roszki, SP Biadki, SP Rozdrażew, SP Smolice (2 zespoły). Naszą szkołę reprezentowali: Malmur Klaudia, Nowakowski Mikołaj, Świerblewski Kacper, Świerblewski Wojciech. Zawodnicy rozegrali 6 partii. Nasza szkoła zajęła bardzo dobre IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

I. SP Smolice I

II. SP 4 Krotoszyn

III. SP Smolice II

IV. SP Roszki

V. SP 1 Krotoszyn

VI. SP Biadki

VII. SP Rozdrażew

VIII. SP 8 Krotoszyn


Przejdź do galerii...SPORT

Dnia 24.10.2017 r. w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa M. i Gm. Krotoszyn w halowej piłce nożnej szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn: SP 1 Krotoszyn, SP 4 Krotoszyn, SP 8 Krotoszyn, SP 3 Krotoszyn (2 zespoły), SP Roszki, SP Lutogniew, SP Benice. Zespoły w drodze losowania podzielono na dwie grupy. W gr. A rywalizowali: SP 4 Krotoszyn, SP 3 Krotoszyn I, SP Lutogniew, SP 1 Krotoszyn. W grupie B: SP 8 Krotoszyn, SP 3 Krotoszyn II, SP Roszki, SP Benice. Nasi chłopcy w składzie: Nowakowski Mikołaj, Świerblewski Kacper, Gościniak Remigiusz, Michalik Wojciech, Tokarz Oskar, Tokarz Jakub, Sikora Dawid, po remisie 1:1 z SP 3 Krotoszyn II, przegranej z SP 8 Krotoszyn 1:3, i zwycięstwie 4:0 z SP Benice wyszli z grupy z drugiego miejsca. W meczu o trzecią lokatę zmierzyli się z SP 3 Krotoszyn I. W regulaminowym czasie był remis 1:1. O końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne, w których lepsi byli nasi uczniowie zwyciężając 2:0 i zajmując ostatecznie III miejsce premiowane awansem do Finału Mistrzostw Powiatu.

GRATULACJE !


Przejdź do galerii...SPORT

Dnia 27.10.2017 r. w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. W pierwszej grupie mecze systemem "każdy z każdym" rozegrały: SP Roszki, SP 4 Krotoszyn, SP 3 Koźmin Wlkp., SP Kobylin. W drugiej: SP 8 Krotoszyn, SP Rozdrażew, SP Sulmierzyce, SP Borzęciczki. Do fazy półfinałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup. W pierwszym pojedynku spotkały się SP Sulmierzyce i SP Roszki (0:1), w drugim SP Kobylin i SP 8 Krotoszyn (zwycięstwo SP Kobylin). W finale nasi chłopcy ulegli SP Kobylin 1:0 ale mimo to zapewnili sobie historyczny awans do Finału Rejonu Kaliskiego, który odbędzie się 17.11.2017r. na nowej hali w Krotoszynie. Zapraszamy.

Skład SP Roszki: Gościniak Remigiusz, Michalik Wojciech, Świerblewski Kacper, Nowakowski Mikołaj, Tokarz Oskar, Tokarz Jakub, Sikora Dawid.

GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU !!!


Przejdź do galerii...

Szkolne podróże

Nasze Motto

Ważne jest nauczyć Ucznia - człowieka patrzeć tak, aby widział, słuchać tak, aby słyszał.

Kontakt

Adres: Roszki, ul.Krotoszyńska 10,
  63-714 Kobierno
Telefon: 62 721 14 18
E-mail: sp-roszki@krotoszyn.pl