Z PZU po lekcjach


      Dodatkowe, ciekawe i nowatorskie zajęcia w roku szkolnym 2014-2015 realizowane są dla uczniów Szkoły Podstawowej w Roszkach. Jest to możliwe dzięki dotacji Fundacji PZU wspierającej inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich - zwłaszcza te, które rozbudzają w uczniach pasje, ciekawość świata, aktywność, a w rezultacie poprawiają standardy nauczania.
      Pomysłodawcą i autorem projektu nagrodzonego w ramach konkursu dotacyjnego Z PZU po lekcjach jest członek Stowarzyszenia Przyjazne Roszki, a jednocześnie dyrektor placówki - Aleksandra Wachowiak. To niewątpliwie sukces dla „młodego stowarzyszenia”, bowiem na 250 złożonych wniosków, które wpłynęły do Fundacji z terenu całej Polski - dotacje otrzymało 20 organizacji, których innowacyjne propozycje zostały najlepiej ocenione.
      Projekt Pasje = chęci to uczniów kręci! opiera się na realizacji interdyscyplinarnych i nowatorskich zajęć warsztatowych pozwalających doświadczać, odczuwać, uruchomić wyobraźnię, przełamać bariery i opór przed naukami ścisłymi. Głównymi celami są zarówno rozwijanie i kształtowanie zainteresowań naukami matematyczno-przyrodniczymi, jak i budzenie zapału do poznawania i doświadczania. Słowem - to promocja nauk ścisłych! Kolejnym istotnym założeniem jest również nauka gry w szachy. Zajęcia te pomogą rozwijać pamięć, wyobraźnię, koncentrację, logiczne a zarazem krytyczne myślenie.
      Projekt realizowany będzie w dwóch grupach: Mali odkrywcy to uczniowie klas I-III oraz Młodzi naukowcy klasy IV-VI. Na zakończenie zaplanowano dla dzieci specjalne zajęcia warsztatowe i laboratoryjne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Piknik naukowy dla kolegów, którzy nie brali udziału w projekcie, przedszkolaków i rodziców.
      Dotacja przekazana przez Fundację PZU pozwoli na sfinansowanie: usługi edukacyjnej, zakupu niezbędnych pomocy dydaktycznych i sprzętu, kosztów związanych z podsumowaniem projektu - wyjazd na uczelnię oraz organizacja Pikniku naukowego.
      Członkowie Stowarzyszenia Przyjazne Roszki wierzą, że propozycja spodoba się uczniom oraz rodzicom, będzie alternatywą na nudne popołudnia, możliwością wyboru między ciekawym eksperymentowaniem i doświadczaniem, a godzinami bezmyślnie spędzonymi przed telewizją i komputerem. Dodatkowo wspomoże wysiłek nauczycieli zakładający wszechstronny rozwój intelektualny uczniów.
      Szczegółowe informacje o prowadzonych zajęciach na profilu Facebooka Stowarzyszenia Przyjazne Roszki

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej»

Pobierz prezentację Pasje = chęci to uczniów kręci!

Pobierz prezentację Piknik naukowy

Pobierz prezentację Roszkowskie dzieciaki to prawie studenciaki

Szkolne podróże

Nasze Motto

Curabitur sed urna id nunc pulvinar semper. Nunc sit amet tortor sit amet lacus sagittis posuere cursus vitae nunc.Etiam venenatis, turpis at eleifend porta, nisl nulla bibendum justo.

Kontakt

Adres: Roszki, ul.Krotoszyńska 10,
  63-714 Kobierno
Telefon: 62 721 14 18
E-mail: sp-roszki@krotoszyn.pl